Feyond Sports може да ги задоволи потребите за различни групи на клиенти со различни производи за снабдување со голф.

Јазик
ПРОИЗВОДИ
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Во денешно време, ние продаваме и произведуваме секакви производи за спортски голф.
Вежба за голф со висок квалитет Квалификација на мрежата на големо - 深圳 市 飞 羊 运动 用品
Вежба за голф со висок квалитет Квалификација на мрежата на големо - 深圳 市 飞 羊 运动 用品
Мрежата за вежби за голф Фејеонд е идеална за сите нивоа, идеална за почетници на голф да вежбаат удирање и чипање. 1. Дождот е вклучен. Не можете да го користите теренот за голф. Во тоа време, само треба да го отворите кафезот за голф каде и да сакате да го поставите, а потоа слободно да ја вежбате својата голф-вештина 2. Овој кафез за голф е форма на шатор. Кога вежбате во затворено, тоа може да ви донесе посебно чувство 3. Оксфордската крпа со висока густина го прави овој кафез за голф доволно издржлив за да ја издржува вашата хит-практика долго време 4. Пред да вежбате, оваа мрежа за голф е лесна за инсталирање. После тоа, можете лесно да го откачите и да ви помогне да ги организирате помагалата за обука по желба 5. Оваа алатка за обука за голф е добар придружник кога ви треба одмор, забава или вежба итн. 6. Замавнете ја вашата голф прачка и удрете ја топката во кафезот за голф, без разлика дали е замаглено или врнежливо или ветровито. Само зависи од вас да одлучите кога и каде да започнете сопствено патување со голф. 7. Лесно за составување: Голф мрежата е брза за поставување и преклопување за 2 минути поставување / расипување за повеќе вежбање. 8. Практично: Секоја мрежа за голф има издржлива торба за носење за да ви помогне да ја чувате и подигнувате лесно! Ви благодарам! Тип: кафези Материјал од мрежа: Оксфордско платно Материјал за прачка за поддршка: Стаклени влакна Боја: црна, зелена Големина: 200x100x140cm / 78,74x39,37x55,12 Големина на пакување: 50x25x10cm / 19,69х9,84х3,94 Повод: затворен, отворен Тема: Спорт Спортски тип: Голф MOQ: 1 парче Пакување: 1 парче / торба за носење
Телескоп Ласерски далечински мерач за голф
Телескоп Ласерски далечински мерач за голф
Зошто ни е потребен голф-ласер опсег за рангирање? Една од најтешките работи за мерење кога сте нови во играта е растојанието. И, една од работите со кои „стариот про“ има проблеми е далечината. Факт е, сите имаме проблем со проценка на растојанието. Супериорна точност до 3 0,3 јарди на 200 дворови, само далечинскиот управувач Feyond може да ја исполни оваа висока точност на пазарот; Точно до 0,55 дворови од 200-660 дворови; Мерки во дворови или метар; Повеќе режими (режим на скенирање на бандера, прилагодена падина на голф, мерење на брзина) Лесна и компактна големина (може да се смести во џеб): големина на џеб (110 * 65 * 38мм), лесна (164гр) , многу помала и полесна од другите мерачи на далечина Вклучена е долготрајна CR2 3V литиумска батерија: 5000 пати автоматски се исклучува по 8 секунди. Ергономски, дизајн на мека обвивка (ABS + PP), другите се само ПП, нашиот далечински управувач за голф ви дава подобро искуство. Зголемување од 6x со систем за движење со фиксна фокусна должина HD, светло, монокуларно со висока резолуција; доказ за вода и жаба; За уште поголема точност, Пронаоѓач на опсег за голф Feyond со компензација на наклон за голф, автоматски ги пресметува растојанието на угорницата или удолницата и дисплејот заедно со растојанието да игла, за да можете да го изберете вистинскиот клуб и да ја погодите топката со доверба. Напредната технологија за стекнување на знаме го филтрира јарболот од предмети во заднина (гранки и трева) обезбедувајќи да го застрелате знамето. Првиот приоритет на целта може да ја фати првата / најблиската цел меѓу добиените повеќекратни мерења, без да чекате за секундарен индикатор, како вибрации. Многу полесно е да се инсталира и размени батеријата само треба да се притисне капакот, во споредба со другите мерачи на голф Вклучена е CR2 3V литиумска батерија, може да се користи најмалку 3000 пати плус, автоматски да се исклучи по 8 секунди. Издржлива врвна тврда обвивка со мека постава, патент за лесен пристап, не е лесен за деформација, заштитувајќи го пронаоѓачот на опсегот од влијанија и паѓања. Лесен за носење, со затворен ремен и метален клип за закачување на торба за голф, може да се обезбеди од падови, погоден за голф, лов, алпинизам и надворешно користење, водоотпорен. Вклучува лента за ремени ако сакате да го носите пронаоѓачот на асортиман без торба за голф. Деталите за мини голф опсег на растојание; Опсег: 600м Боја: (црна, црвена, сина, бела, сива, розова) Вид на батерија: 3V, CR2 * 1 Единици: М / ЈД Точност: ± 0,5 милиони Тип на ласер: 905nm Безбедност на очите: FDA (CFR 21) Поглед на полето: 7 ° Зголемување: 6X Цел дијаметар на лента: 22мм Дијаметар на парче око: 16мм излез дијаметар на зеница: 3,7 мм Диоптер: D 5D Метод за прилагодување на диоптрија: Прилагодување на окуларот Работна температура: 0 ° c- + 40 ° c Екран: ЛЦД Големина: 110 * 65 * 38мм Тежина без батерија (g): 164 g MOQ: 1 комплет
Голф со висок квалитет Квалитет на голф зелена на големо - 深圳 市 飞 羊 运动 用品
Голф со висок квалитет Квалитет на голф зелена на големо - 深圳 市 飞 羊 运动 用品
Оваа неправилна подлога за голф Feyond ја симулира вистинската зелена голф, за да можете да уживате во чувството на голф-клуб дома! За да можете да уживате во забавата да играте голф во секое време и насекаде! Може да вежбате и ставање, што е добар избор за почетниците! Користени во домот, канцеларијата, гаражата, на работа или на отворено, овие удобни навивачи на Зелените се најлесниот начин да ја вежбате својата кратка игра во текот на целата година. Реално премиум трева ставајќи ја површината за да почувствувате и да се однесувате како да ставате зелени реално. Можете да прилагодите зелена боја од која било големина и форма, а исто така да го прилагодите вашето сопствено лого. Нека биде ваше. Кога го користите, можете да го навивате и да го соберете. Кога го користите, можете директно да го извадите! Многу погодно, исто така, нема да зафаќа простор! Голфот е игра на трпеливост и учење, а најдобрите голфери учат скоро секој час од секој ден вежбајќи го својот замав, пристап и исто така учат како да го одржат својот темперамент под контрола кога работите не одат како што треба. Сега, не треба да бидете на теренот за голф или на полигонот за возење за да вежбате и да ја усовршите вашата игра. Исто така, може да се направи дома преку наједноставните душеци за најдобро ставање душеци, кои ги обновуваат зелените услови на начинот на кој вашиот двор никогаш не можел. Тие не само што ставаат душеци за голф што имаат дупки на едниот крај, тие се автентични, корисни и многу се прилагодливи, за да ви дадат уште еден предизвик. Детали за голфот; Тип: Ставање зелена боја Боја: Зелена Вклучен пакет: 1 парчиња / комплет MOQ: 1 парче Материјал: ПП + ЈП ssивот на трева: 6-10 години
Производители на професионални алатки за голф диво
Производители на професионални алатки за голф диво
Тоа е иновативен дизајн што прави светлината да работи на поправка на зелената боја. Голферите треба да носат алатки за диво со себе на теренот за голф за да можат да ја поправат штетата што ја гледаат, помагајќи да се одржи теренот во добра состојба состојба за секого. Детален опис Ако сакате да го оладите гаџетот за голф или за себе или да го направите како подарок, тој нема да биде подобар од алатката за разделување на сечилото. Има две метални бандажи кои се вртат надвор од својата обвивка, како прекинувач. Араните се користат за санирање на оштетувањата на тревната терени на теренот за голф, обично предизвикани од контакт на голфери со своите клубови со трева или од топки на голф што паѓаат на зелениот терен. Банките на Алатката за разделување на прекинувачот се вметнува во тревната трева на надворешните рабови на ознаката. Рабовите потоа внимателно се туркаат назад кон центарот за да се затвори јазот. Оваа техника се користи така што ознаката е поправена без да се предизвикаат дополнителни штети на корените на тревата. Материјал: не'рѓосувачки челик + легура на цинк / алуминиум / пластика Големина: 3 * 12 см (расплетена) Тежина: 47гр MOQ: 10 лого: прилагодено
  • 2017 година
    Основање на компанија
  • 50+
    Персонал на компанијата
  • 1900+
    Област на фабрика
Шенжен Фејонд Спортс копродукции, ООД

Shenzhen Feyond Sports Co., Ltd. е компанија специјализирана за производство и дизајнирање мали и големи серии на производи за голф и други материјали за голф, со површина од 1900м2 на фабрика.


Сместено во провинцијата Гуангдонг во Кина, можеме да ги задоволиме потребите од различни групи на клиенти со различни производи за голф; Во денешно време, ние продаваме и произведуваме секакви производи за голф и материјали за голф, како што се најдобри додатоци за голф, серии за вежбање голф, помагала за обука на голф и тренер за лулање на голф и други производи за спорт за голф.


Фејонд спортот ќе инсистира на филозофијата на „голф Фејонд, никогаш не запирај“. Со нетрпение очекуваме да дознаеме за вашите барања и да го создадеме нашиот одличен бизнис.

Со нетрпение очекуваме да дознаеме за вашите барања и да го создадеме нашиот одличен бизнис.
Случаи во Feyond-2
Случаи во Feyond-2
Случаи-2. Овој кафез за удирање е направен за кинески терен за голф, тие ќе го користат за подготвување голф дома, кафез за удирање голф обично е 3x3x3m, можеме да ја направиме и вашата големина, но повеќето луѓе ја користат оваа големина, а исто така може да има и целна ткаенина, исто така можете да го направите вашиот дизајн или лого на целната крпа, ние не само што правиме голф што удира во кафез, туку исто така правиме и голф, можете да го видите од видиото, обично е 1,5х1,5 м. исто така, поттикнувајте други голф теписи, ако сакате, можете да видите од нашиот каталог на други производи, исто така, ако ви треба, можеме да ви пружиме топче за голф, гумен голф за голф, голф-клуб заедно, можете да купите производи за голф од нас, некои се наши сопствена фабрика направена, некои се наши соработници, ќе се обидеме најдобро да ви служиме добро.
Мрежа за удирање голф Случај1
Мрежа за удирање голф Случај1
СЛУЧАИ Овој комплет мрежата за удирање голф е направена за клиенти во САД, продава пазар на САД и Канада и има добра продажба, целиот сет вклучува голем кафез за удирање, на кафезот има целна крпа, може да го направи вашиот дизајн и лого на целната крпа, исто така, имате голф, топка за голф, гумен голф за голф, прирачник и голема најлонска торба за да ги спакувате сите. можете да го користите во вашата градина или на курс за клуб, играњето дома е најдобро избор, кога имате лична градина, користете го овој дизајн удирањето кафез е прекрасно искуство , се надевам дека го сакате и купувате од нас. Детали: Големина на кафез: 2,2x3м Материјал во кафез: полиестер Целна ткаенина Големина: 1,5х1,5м Целен материјал од крпа: Најлон Голф вежба: топче за голф со 2 слоја, 3 парчиња по сет, 3 бои (бела, сина, црвена) Гумен гума за голф: 3 парчиња по сет (бела, сина, црвена) 1 парчиња најлонска кеса со лого, 1 парче прирачник MOQ : 500 комплети Време на водење: 30-40 работни дена
КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ
Ако имате повеќе прашања, пишете ни
Име
Телефон
Е-пошта
име на компанија
содржина
Прилог: